Mutiara Tadabbur Telegram channel photo

Mutiara Tadabbur

@mutiaratadabburPublic Channel

Berkongsi ibrah dari ayat-ayat Al-Quran

AgamaIndonesiaIndonesia

216

Last views

8k (7,957 subscribers)
Anggota
—
Rating
84
Total Posts
Oct 14, 2026, 3:20 AM
Diperbarui
Apr 3, 2026
Created
Stats

Anda melihat konten dalam bahasa Indonesia. Untuk melihat konten dalam bahasa lain, ubah bahasa situs web.

Channel Information

Channel Information
Channel NameMutiara Tadabbur
Username@mutiaratadabbur
CategoryAgama
LanguageIndonesia
CountryIndonesia
Anggota7,957
Channel TypePublic Channel
Created3 Apr 2026
Last Updated14 Okt 2026 • 8 hari yang lalu
StatusActive

Peringkat

Peringkat Global
#243321-300
Peringkat Bahasa
#1030-1
Peringkat Kategori
#4936-4

Pertumbuhan Pelanggan

Total: 8.0K30 Days growth: -440.5%
09/1409/1909/2409/2910/0410/0910/13
Pertumbuhan Pelanggan - 30 Days
DateSubscribers
14:09:20268,001
15:09:20268,001
16:09:20267,988
17:09:20267,988
18:09:20267,988
19:09:20267,988
20:09:20267,988
21:09:20267,988
22:09:20267,988
23:09:20267,988
24:09:20267,988
25:09:20267,988
26:09:20267,988
27:09:20267,988
28:09:20267,988
29:09:20267,988
30:09:20267,988
01:10:20267,988
02:10:20267,988
03:10:20267,988
04:10:20267,988
05:10:20267,988
06:10:20267,988
07:10:20267,988
08:10:20267,988
09:10:20267,988
10:10:20267,988
11:10:20267,988
12:10:20267,988
13:10:20267,957
Pertumbuhan Pelanggan - Weekly
DateSubscribers
Week of 30:03:20268,184
Week of 06:04:20268,168
Week of 13:04:20268,158
Week of 20:04:20268,158
Week of 27:04:20268,144
Week of 04:05:20268,144
Week of 11:05:20268,117
Week of 18:05:20268,117
Week of 25:05:20268,117
Week of 01:06:20268,098
Week of 08:06:20268,098
Week of 15:06:20268,098
Week of 22:06:20268,060
Week of 29:06:20268,060
Week of 06:07:20268,060
Week of 13:07:20268,055
Week of 20:07:20268,055
Week of 27:07:20268,055
Week of 03:08:20268,040
Week of 10:08:20268,040
Week of 17:08:20268,034
Week of 24:08:20268,021
Week of 31:08:20268,021
Week of 07:09:20268,001
Week of 14:09:20267,988
Week of 21:09:20267,988
Week of 28:09:20267,988
Week of 05:10:20267,988
Week of 12:10:20267,957
Pertumbuhan Pelanggan - Monthly
DateSubscribers
April 20268,144
May 20268,117
June 20268,060
July 20268,055
August 20268,021
September 20267,988
October 20267,957
Pertumbuhan Pelanggan - Yearly
DateSubscribers
20267,957

Postingan Terbaru

Mutiara Tadabbur logo
Mutiara Tadabbur

17 Okt 2026, 07.30

Video
🌿 Jom Singgah ke Website Rasmi Mutiara Tadabbur

Sedang mencari bahan pembelajaran al-Quran yang tersusun dalam satu tempat?

Di website Mutiara Tadabbur, kami himpunkan pelbagai bahan untuk membantu perjalanan tadabbur al-Quran anda.

Antaranya:

📖 Ebook percuma

🎥 Kuliah dan rakaman percuma

📚 Diskusi buku dan kupasan karya

📖 Buku-buku Tadabbur

🎓 Seminar dan rakaman pembelajaran

🤝 Komuniti Mutiara Tadabbur

Matlamat kami sederhana, namun besar harapannya.

Semoga platform ini dapat membantu lebih ramai mendekati al-Quran melalui tadabbur yang mudah difahami, praktikal dan dekat dengan kehidupan seharian.

Jemput singgah, dan jika bermanfaat, kongsikan juga kepada keluarga serta sahabat.

⛓https://ezy.la/mutiaratadabbur

mutiara-tadabbur.lovable.app

Mutiara Tadabbur

Mutiara Tadabbur Digital is a modern Islamic website offering accessible Al-Quran tadabbur and reflection.

216000
Mutiara Tadabbur logo
Mutiara Tadabbur

16 Okt 2026, 20.26

Photo1/2
🎥 TERLEPAS SEMINAR NEW AGE TEMPOH HARI?

Jangan risau, RAKAMAN SEMINAR KINI BOLEH DILANGGAN!

Manifestation, Law of Attraction, universe, vibration, energy…

Adakah kita benar-benar memahami kepercayaan di sebalik istilah ini?

Lebih membimbangkan apabila sebahagian idea tersebut mula dikaitkan dengan doa, rezeki, tawakal dan ayat al-Quran.

✨ NEW AGE: Apabila Tuhan Diperhamba & Wahyu Dimanipulasi Tanpa Sedar

🎤 Dr Mohamad Razif Mohamad Fuad (Pensyarah Universiti Malaya)
🎥 Rakaman boleh ditonton mengikut kelapangan masa.
📝 Slide disediakan

Langgan di sini: https://mutiaratadabbur.onpay.my/order/form/rakamansmtnewage

Sebarkan.

Mutiara Tadabbur
245001
Mutiara Tadabbur logo
Mutiara Tadabbur

15 Okt 2026, 20.26

✨ MUTIARA TADABBUR | KEMAHIRAN & AI

Dunia semakin berubah. Teknologi semakin berkembang. Kita juga perlu terus belajar agar tidak ketinggalan.

Alhamdulillah, Mutiara Tadabbur kini mengorak langkah baharu dengan memperkenalkan cabang Kemahiran & AI.

Satu ruang pembelajaran untuk kita meneroka pelbagai kemahiran baharu, teknologi kecerdasan buatan (AI) dan penggunaannya dalam kehidupan, pendidikan serta kerjaya.

Teknologi berkembang, ilmu diperkasa, nilai tetap dijaga.

Jom sertai komuniti WhatsApp Kemahiran & AI Mutiara Tadabbur untuk mendapatkan maklumat kelas, bengkel dan perkongsian menarik yang bakal dianjurkan.

🔗 https://chat.whatsapp.com/Et94F9DPnwW0QXu0XlMFTL?s=cl&p=a&mlu=4&ilr=4

Belajar hari ini, bersedia untuk masa hadapan.

Mutiara Tadabbur
323000
Mutiara Tadabbur logo
Mutiara Tadabbur

12 Okt 2026, 07.52

Photo1/2
Dapat tawaran menunaikan haji tahun depan?

Atau akan menunaikan umrah tak lama lagi?

Masih keliru tentang darah haid atau Istihadah?

Tidak tahu nak bezakan darah haid atau istihadah?

Bagaimana jika datang haid semasa masyair haji?

Bolehkah ambil pil penahan haid semasa haji & umrah?

Nak dengar penjelasan lanjut tentang ni supaya dapat yakin beribadah semasa Haji & Umrah nanti?

Mutiara Tadabbur membawakan kepada anda:

SEMINAR MUTIARA TADABBUR
(Permasalahan Darah Wanita Semasa Haji & Umrah)

Tarikh: 29 November 2026
Hari: Ahad
Masa: Jam 9-11 pagi
Medium: Zoom (Rakaman disediakan)

Penyampai: Dr Shamsiah Mohamad (Ahli Jawatankuasa Penasihat Ibadat Haji TH-JAKIM)

Moderator: Ustazah Nik Fatma Amirah (Pengasas Mutiara Tadabbur)

Yuran:
Super Early Bird Rm29 (sehingga 31 Oktober)
Early Bird Rm39 (1-15 November)
Biasa Rm49 (Bermula 16 November)

Daftar di sini: https://mutiaratadabbur.onpay.my/order/form/darahwanitahajiumrah

Sebarkan.
610000
Mutiara Tadabbur logo
Mutiara Tadabbur

12 Okt 2026, 07.01

Photo1/2
Dua surah yang berjiran, dua kisah seorang ayah, dua pengakhiran yang berbeza.

Nabi Nuh AS terus menyeru, namun anaknya tetap menolak.

Nabi Ya‘qub AS terus membimbing, hingga akhirnya anak-anaknya mengakui kesalahan dan memohon keampunan.

Begitulah perjalanan menjadi ibu ayah.

Kita tidak pernah tahu bagaimana pengakhiran anak-anak kita.

Namun selagi hayat dikandung badan, jangan pernah berhenti mendidik, menasihati dan mendoakan.

Kerana tugas kita bukan memastikan hidayah itu tiba, tetapi terus berusaha membuka jalan menuju hidayah-Nya.

Kita menanam dengan sabar.
Menyiram dengan doa.
Membimbing dengan kasih.

Dan menyerahkan hasilnya kepada Allah.

Sertai Borak Parenting di sini, ruang santai untuk kita berkongsi tips dan pengalaman parenting dari lensa al-Quran 👇
https://chat.whatsapp.com/JSSD8Q6GBRNLljlpAmrlfH

#ParentingQurani #MutiaraTadabbur
365000
Mutiara Tadabbur logo
Mutiara Tadabbur

11 Okt 2026, 08.27

Photo1/2
Berhati-hati ya.

New Age menyusup masuk secara halus.

Dr Razif kata, nak join program motivasi perlu check dulu, konfemkan dari mana sumber apa yang motivator beritahu, jangan terima semuanya bulat-bulat.
321002
Mutiara Tadabbur logo
Mutiara Tadabbur

11 Okt 2026, 07.49

NEW AGE — Sedarkah kita, atau sebenarnya kita sudah terdedah tanpa sedar?

Manifestation. Universe. Vibration. Energy. Law of Attraction. Abundance. Chakra. Affirmation.

Istilah-istilah ini semakin biasa kita dengar. Lebih membimbangkan apabila sebahagian idea di sebaliknya mula dibungkus dengan bahasa agama, dikaitkan dengan doa, rezeki, tadabbur, ayat al-Quran dan hubungan dengan Allah.

Mutiara Tadabbur membangunkan satu laman khas untuk membantu masyarakat memahami isu New Age dengan lebih dekat.

🔎 Apa sebenarnya New Age?
🔎 Bagaimana ia boleh masuk dalam kehidupan seorang Muslim?
🔎 Mengapa kita perlu berhati-hati?

🌐 Terokai Bahaya New Age di sini:

https://ezy.la/bahayanewage

Baca. Fahami. Dan sebarkan kepada orang yang kita sayangi. 🌹

bahayanewage.lovable.app

Bahaya New Age Movement

Panduan untuk mengenal pasti unsur New Age Movement dalam kursus motivasi, healing dan pembangunan diri.

330000
Mutiara Tadabbur logo
Mutiara Tadabbur

10 Okt 2026, 19.31

Photo1/2
‼️ LAST CALL

Jemput daftar sebelum Jam 11.59 malam ini.

Seminar Mutiara Tadabbur New Age: Apabila Tuhan Diperhamba dan Wahyu Dimanipulasi Tanpa Sedar bersama Dr Mohamad Razif akan berlangsung Jam 9 pagi ESOK.

Daftar di sini: https://ezy.la/seminarnewage
732001
Mutiara Tadabbur logo
Mutiara Tadabbur

10 Okt 2026, 13.48

PROMOSI 10.10 RAKAMAN WEBINAR MUTIARA TADABBUR

Mutiara Tadabbur ingin memberikan diskaun istimewa kepada tuan/puan sempena Promosi 10.10 untuk rakaman Seminar Mutiara Tadabbur.

Dapatkan diskaun 10% untuk setiap rakaman Seminar Mutiara Tadabbur.

Masukkan kupon PROMO1010 sebelum membuat pembayaran.

‼️ Kupon ini sah sehingga JAM 11.59 MALAM INI (SABTU, 10/10/2026).

🎙Rakaman Borak Fiqh Darah Wanita: Persoalan Isu Haid, Istihadah dan Nifas

https://mutiaratadabbur.onpay.my/order/form/rakamanborakfiqhdarahwanita

🎙Rakaman Borak Sirah: Nabi SAW Bercerita Tentang Perempuan

https://mutiaratadabbur.onpay.my/order/form/rakamanboraksirah2

🎙️Rakaman Seminar Tafsir Al-Mu'in Juzuk Amma

https://mutiaratadabbur.onpay.my/order/form/rakamansemaijuzukamma

🎙️Rakaman Seminar Mutiara Tadabbur (Oktober 2025): Tadabbur Surah As-Saffat, Surah Sad dan Surah Az-Zumar

https://mutiaratadabbur.onpay.my/order/form/rakamansmtokt2025

🎙Rakaman Seminar Mutiara Tadabbur (September 2025): Tadabbur Surah al-Ahzab, Surah Saba' & Surah Fatir

https://mutiaratadabbur.onpay.my/order/form/rakamansmtsept2025

🎙Rakaman Borak Sirah: Bagaimana Rasulullah SAW Menyantuni Kanak-kanak?

https://mutiaratadabbur.onpay.my/order/form/rakamanboraksirah

🎙️Rakaman Seminar Tadabbur Perjuzuk

https://mutiaratadabbur.onpay.my/order/form/rakamansmtperjuzuk

🎙️Rakaman Seminar Surah al-Talaq dan Surah al-Tahrim

https://mutiaratadabbur.onpay.my/order/form/rakamansmttalaqtahrim

🎙Rakaman Seminar Siri Surah Hawamim

https://mutiaratadabbur.onpay.my/order/form/rakamansmthawamim

🎙 Rakaman Surah al-Sajdah & al-Haqqah

https://mutiaratadabbur.onpay.my/order/form/rakamankombosajdahhaqqah

🎙Rakaman Seminar Mutiara Tadabbur (Feb 2024)

https://mutiaratadabbur.onpay.my/order/form/rakamansmtfeb

🎙Rakaman Healing Dengan al-Quran

https://mutiaratadabbur.onpay.my/order/form/rakamanhealingdenganalquran

🎙Rakaman Seminar Mutiara Tadabbur Disember (2023): Tadabbur Surah al-Kahfi Perspektif Tafsir HAMKA

https://mutiaratadabbur.onpay.my/order/form/rakamansmtdis

🎙Rakaman Seminar Mutiara Tadabbur November (2023): Tadabbur al-Fatihah & Dhuha

https://mutiaratadabbur.onpay.my/order/form/rakamansmtnov

🎙Rakaman Seminar Mutiara Tadabbur

https://mutiaratadabbur.onpay.my/order/form/rakamanseminarmutiaratadabbur

🎙Rakaman Kelas Analogi Qurani

https://mutiaratadabbur.onpay.my/order/form/rakamankelasanalogiqurani

Atau hubungi 👇
http://www.wasap.my/60183717372/PROMO1010

Jemput sebarkan 🌹

OnPay

RAKAMAN BORAK FIQH: DARAH WANITA

Persoalan Isu Haid, Istihadah & Nifas

362000
Mutiara Tadabbur logo
Mutiara Tadabbur

10 Okt 2026, 07.34

Video
🌿 Jom Singgah ke Website Rasmi Mutiara Tadabbur

Sedang mencari bahan pembelajaran al-Quran yang tersusun dalam satu tempat?

Di website Mutiara Tadabbur, kami himpunkan pelbagai bahan untuk membantu perjalanan tadabbur al-Quran anda.

Antaranya:

📖 Ebook percuma

🎥 Kuliah dan rakaman percuma

📚 Diskusi buku dan kupasan karya

📖 Buku-buku Tadabbur

🎓 Seminar dan rakaman pembelajaran

🤝 Komuniti Mutiara Tadabbur

Matlamat kami sederhana, namun besar harapannya.

Semoga platform ini dapat membantu lebih ramai mendekati al-Quran melalui tadabbur yang mudah difahami, praktikal dan dekat dengan kehidupan seharian.

Jemput singgah, dan jika bermanfaat, kongsikan juga kepada keluarga serta sahabat.

⛓https://ezy.la/mutiaratadabbur

mutiara-tadabbur.lovable.app

Mutiara Tadabbur

Mutiara Tadabbur Digital is a modern Islamic website offering accessible Al-Quran tadabbur and reflection.

303000
Mutiara Tadabbur logo
Mutiara Tadabbur

09 Sep 2026, 17.48

Photo
Kelas terbaru di Zikra, kelas cerita Nabi Musa AS. Cerita paling panjang dan kompleks dalam al-Quran.

Seorang Nabi yang lahir dalam pergelutan, harus ditinggalkan di sungai, dan episod hidupnya penuh pertembungan dengan orang sukar. Seorang yang berulang kali digambarkan mengalirkan emosinya.

September ini.

Kelas 4 sesi; 12, 16, 19 September.

Pendaftaran bermula 26 Ogos, ESOK.

Masuk waiting list ini supaya anda tidak terlepas info 👇

https://www.wasap.my/60183717372/WLKelasMusa
457000
Mutiara Tadabbur logo
Mutiara Tadabbur

09 Sep 2026, 17.48

📖 “...kalian tidak akan sesat selama-lamanya selagi mana kalian berpegang kepada Kitab Allah dan Sunnah Nabi-Nya.”

Riwayat al-Imam Malik dalam al-Muwatta’

Al-Quran dan Sunnah adalah kompas kehidupan.

Tetapi dalam kesibukan kita membina kerjaya, mengurus keluarga dan mengejar tuntutan kehidupan…

Adakah kita masih dipandu oleh kompas itu?

Atau kita terlalu sibuk bergerak sehingga tidak sempat bertanya — sebenarnya kita sedang menuju ke mana?

Bila perlu bergerak?
Bila perlu berhenti?

Mungkin sudah tiba masa untuk reset.

📖 RESET HIDUP, RESET ARAH - Hybrid
Quranic Work-Life Reset

Mencari keseimbangan kerja, rehat & kehidupan melalui Al-Quran.

📅 12 September 2026 | Sabtu
⏰ 9.00 pagi – 12.30 tengah hari
📍 Studio Pusat Islam Sultan Mahmud, UMT | 💻 Online
✅ Fizikal serendah RM45/pax | Online RM45

Mungkin ini masa untuk kita berhenti seketika.

Bukan untuk berhenti berusaha.
Tetapi untuk memastikan kita masih bergerak ke arah yang benar.

👉 Daftar di sini:
https://program.akademisinergi.com/order/form/reset2026/285

🕊️ Jadikan sesi ini sebagai ruang untuk Reset hidup, Reset arah — dan kembali menjadikan Al-Quran sebagai kompas kehidupan.
277000
Mutiara Tadabbur logo
Mutiara Tadabbur

09 Sep 2026, 17.48

Siapa tak tahu yang Nabi sebenarnya romantik?

Dalam kisah ini, Nabi ﷺ tunjukkan cinta dengan quality time dan sentuhan fizikal.
Kalau ikut bahasa sekarang, orang panggil love language.

Baginda berdiri lama di sisi Aisyah,
temankan isteri yang sedang menonton persembahan.

Tak desak balik, tak bosan, tak buat-buat sibuk.
Baginda hadir sepenuhnya.

Hari ini, ramai yang duduk sebelah pasangan,
tapi tak berbual.

Tak connect.

"Seen but not present."
Fizikal ada, tapi hati entah ke mana.

Kalau anda terfikir:
“Macam mana nak jadi suami isteri yang lebih penuh kasih macam Nabi dan Aisyah?”

Jom sertai kelas ini:

Kelas Sirah & Perkahwinan HijrahEd

Kelas “Love & Respect: Pasang Surut Rumah Tangga Nabi ﷺ & Aishah R.A.

Maklumat kelas:
Ahad, 27 September 2026
9:00 pagi – 12:00 tengah hari
Bersama Ustaz Azlan Shah

Pendaftaran termasuk:
✓ Kelas live
✓ Rakaman HD - akses semula bila-bila masa.
✓ Nota kelas (PDF)

Diskaun RM 30 untuk pendaftaran awal. Seat terhad.

Daftar di link 👇
https://hijrahed.com/love-respect/?id=11132

Sebarkan 💕

‼️Yuran early bird akan berakhir 2 September ini
334001
Mutiara Tadabbur logo
Mutiara Tadabbur

09 Sep 2026, 17.48

Photo
SALAM MAULIDUR RASUL 1448H

{ وَمَآ أَرۡسَلۡنَٰكَ إِلَّا رَحۡمَةٗ لِّلۡعَٰلَمِينَ }
[Surah Al-Anbiyâ’: 107]

"Dan tiadalah Kami mengutuskan engkau (wahai Muhammad), melainkan untuk menjadi rahmat bagi sekalian alam."

Semoga kita juga dapat mencontohi peribadi Nabi Muhammad SAW dan menjadi insan yang menyebarkan rahmah dan kasih sayang kepada semua.

https://ezy.la/mutiaratadabbur
362002
Mutiara Tadabbur logo
Mutiara Tadabbur

09 Sep 2026, 17.48

30 KESALAHAN DALAM SOLAT YANG SERING TERLEPAS PANDANG Semakin kita memahami cara solat yang betul, semakin kita dapat memperbaiki dan menyempurnakan ibadah yang dilakukan. Kelas ini membantu kita meneliti semula perkara berkaitan solat, daripada bacaan dan…
308000
Mutiara Tadabbur logo
Mutiara Tadabbur

09 Sep 2026, 17.48

Photo
30 KESALAHAN DALAM SOLAT YANG SERING TERLEPAS PANDANG

Semakin kita memahami cara solat yang betul, semakin kita dapat memperbaiki dan menyempurnakan ibadah yang dilakukan.

Kelas ini membantu kita meneliti semula perkara berkaitan solat, daripada bacaan dan pergerakan hinggalah perkara yang mungkin selama ini terlepas daripada perhatian.

Mari terus belajar, tambah kefahaman dan sama-sama menyempurnakan ibadah solat kita.

Promosi Early Bird untuk 100 terawal dengan hanya RM20 sahaja.

Jom daftar sekarang!

https://abbascentre.onpay.my/order/form/K-Fiqh/3
343000
Mutiara Tadabbur logo
Mutiara Tadabbur

25 Agu 2026, 14.28

🔸 LIVE KULIAH TADABBUR CENTRE 🔸

FB : https://www.facebook.com/share/v/1J6LoJ9hXp/?mibextid=wwXIfr

Tiktok : https://vt.tiktok.com/ZS9BdjoxyXvNp-2WUvB/

❗️Sedang berlangsung ❗️

Tajuk: Seperti al-Quran yang berjalan: Peribadi Rasulullah SAW menurut cerminan al-Quran
Tarikh: 24 Ogos 2026 (Isnin)
Masa: 10 pagi
Penyampai: Ustaz Syahmi Syazeril
Tempat: Dewan Seminar, Surau Al-Sobah, Seksyen 3 Bandar Baru Bangi.

Tonton sekarang!

Jemput hadir juga secara fizikal bagi yang berdekatan.

Jangan lupa share, like dan comment 😊.

JZKK.
248001
Mutiara Tadabbur logo
Mutiara Tadabbur

25 Agu 2026, 14.28

Photo
HIJRA 8.0 — Tadabbur Surah al-Fajr 🌅

Belajar membina sabar, reda dan jiwa yang tenang melalui Surah al-Fajr.

📅 20 September 2026
⏰ 8.00 – 11.00 pagi
💻 Zoom + Rakaman
🎙 Ustaz Syaari Ab. Rahman

🔥 Super Early Bird RM54 — 20 orang sahaja
🔥 Early Bird RM59 — 20 orang sahaja
Harga asal RM79

Daftar sekarang 👇
https://paradigmaibrah.onpay.my/order/form/Ketenangan_Jiwa/3
304001

Showing 30 of 84 posts

Peringkat

Diperlukan Masuk

Frequently Asked Questions

Channel Telegram Mutiara Tadabbur tentang apa?+

Mutiara Tadabbur (@mutiaratadabbur) adalah channel Telegram di kategori Agama di tgdio. Lihat ranking, rating, ulasan, dan postingan terbaru sebelum berlangganan. Saat ini sekitar 7.957 subscriber di tgdio.

Bagaimana bergabung dengan Mutiara Tadabbur (@mutiaratadabbur)?+

Buka profil di tgdio, lalu Join / Open in Telegram untuk berlangganan @mutiaratadabbur gratis.

Apakah Mutiara Tadabbur channel Agama yang bagus?+

Di tgdio Anda bisa cek rating, ulasan, ranking, dan postingan Mutiara Tadabbur sebelum bergabung. Saat ini sekitar 7.957 subscriber di tgdio. Bandingkan dengan channel Agama serupa.

Di mana melihat statistik dan postingan Mutiara Tadabbur?+

Di tgdio, buka halaman @mutiaratadabbur untuk statistik, ranking, rating, dan postingan.